Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) ще домакинства за

...

Марица загрява за Шампионска лига с мач срещу Локо София

Женският волейболен първенец на България Марица (Пловдив) ще семейства за трети следващ път от началото на сезона в Националната волейболна лига Демакс. Маричанки одобряват Локомотив НИДО 1929 (София) в среща от четвъртия кръг в шампионата. Двубоят ще се организира на следващия ден, от 18:00 б.в. в зала Сила.

За Марица този мач ще е и генерална подготовка преди началото на борбите в Шампионската лига. Следващата сряда първенецът на България гостува на френския Безие (Безие) в първия си мач от груповата фаза на шампионата.

В предишния кръг в НВЛ Марица почива, откакто дуелът с Перун (Варна) беше изместен за декември, а Локомотив София загуби вкъщи от Казанлък Волей (Казанлък) с 1:3 гейма.

В класирането маричанки са втори с 6 точки, само че и с мач по-малко от водача Казанлък Волей Казанлък, който е с 9 точки. Локомотив е на шестото място с три точки.

През предишния сезон двата тима се срещнаха два пъти в постоянния сезон в НВЛ. Жълто-сините завоюваха и двете срещи с по 3:0 гейма.

Входът за дуела за почитателите ще е свободен, само че те би трябвало да са със зелен документ.
Източник: trafficnews.bg