Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) гостува на Перун

...

Марица стартира допълнителния турнир в НВЛ срещу Перун

Женският волейболен първенец на България Марица (Пловдив) гостува на Перун (Варна) в първи мач от първия спомагателен шампионат от Националната волейболна лига. Двубоят ще се организира през днешния ден, от 16:00 б.в. в зала Багира в Казанлък.

Марица попадна в Група А на спомагателния шампионат от НВЛ, на която хазаин е зала Багира в Казанлък. Останалите тимове с изключение на шампионките са – домакините от Казанлък Волей (Казанлък), Берое (Стара Загора) и Перун (Варна), варненки домакинстват през този сезон точно в зала Багира в Казанлък.

Двата тима се срещнаха в първия кръг в НВЛ още веднъж в Казанлък. Жълто-сините победиха изрично с 3:0.

В последния си мач в шампионата шампионките победиха като посетител Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:13, 25:13, 25:8). Перун загуби гостуването си на Левски (София) с 0:3 (15:25, 5:25, 6:25).

Във краткотрайното класиране маричанки са безапелационни водачи със седем победи от седем мача и без изгубен гейм. Перун е на последното осмо място към момента без точка и извоюван гейм.

Съдии на срещата ще са Константин Стаматов и Красимир Манолов.