Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) спечели първия си гейм

...

Марица спечели гейм на Щутгарт, но записа 3-а загуба в Шампионската лига

Женският волейболен тим на Марица (Пловдив) завоюва първия си гейм в Шампионската лига за този сезон, само че загуби и третия си мач в груповата фаза на шампионата от немския Алианц МТФ (Щутгарт) с 1:3 (15:25, 21:25, 25:23, 25:19) . Двубоят се игра довечера пред 1500 фенове в зала " ШАРена " в Щутгарт и беше първата публична среща на първенеца на България за 2019-а година.

Домакините от Щутгарт поведоха с 5:3 в първия гейм, само че последователно увеличаха фрапантно задатъка си. Първият гейм беше взет от немския отбор след блок-аут за 25:15. Лошо стартира вторият гейм за българския първенец и германките поведоха с 8:3. Марица сподели темперамент и съумя да завоюва пет следващи точки, изравнявайки резултата при 8:8. Маричанки съумяха да изравнят и при 18:18 и поведоха след ас на Нася Димитрова за 19:18. В края на частта Щутгарт съумя да натрупа задатък и след сполучлива контра на Кристъл Ривърс поведе с 2:0 гейма след 25:21.

Третият гейм започва точка за точка до 7:7, когато германките поведоха с три точки при 10:7, само че Марица съумя да изравни за 10:10. Маричанки съумяха да поведат при 15:13 след сполучлива контра на Александра Миланова. Вицешампионът на Германия съумя да поведе с три точки при 22:19. Марица понижи изоставането си на единствено точка след ас на Катлийн Вайс – 23:22, а след сполучлива офанзива на Александра Миланова българският първенец изравни при 23:23. Нов ас на Вайс донесе на Марица геймбол при 24:23. След блок-аут маричанки завоюваха с 25:23 първия си гейм в груповата фаза на Шампионската лига този сезон. Марица стартира стремително четвъртата част и поведе с 5:2. Германките съумяха да създадат поврат и поведоха с пет точки при 14:9. След офанзива в навън на Дженифър Крос Щутгарт затвори мача след 25:19 и 3:1.

Най-полезна за Щутгарт стана американката Кристъл Ривърс с 23 точки. Мирослава Паскова стана най-резултатна за Марица със 17 точки, следвана от Симона Димитрова и Александра Миланова с 15 и 14 точки.

Във краткотрайното класиране в групата водач е ВакъфБанк (Истанбул) с 9 точки, Щутгарт е втори с 6 точки. Френският Безие е трети в класирането с три точки, а Марица е на четвъртата позиция без извоювана точка.

За Марица следва първа среща от втория полусезон в НВЛ против Левски. Мачът беше отсрочен за понеделник (28 януари) от 16,00 часа в зала " Люлин ".