Женският национален отбор по волейбол загуби от Италия с 0:3

...

Волейболистките ни загубиха от Италия на световното

Волейболистките ни ще играят на край на Чалънджър Къп
Женският народен тим по волейбол загуби от Италия с 0:3 (15:25, 19:25, 22:25) първата си среща от Група В на международното състезание в Япония.

Срещата в Сапоро стартира равностойно. Равенството се резервира до 6:6. Италианките поведоха с 2 точки при първото техническо спиране - 8:6. Отборът воден от Давиде Мацанти имаше задатък от 16:8 при втората техническо спиране. Те продължиха решително и затвориха първия гейм с 25:15.

Момичетата на Иван Петков започнаха мощно втората част. Те поведоха с 8:5 при първото техническо спиране. Колеблива игра на нашите разреши на Италия да поведе с 3 точки при второто техническо спиране - 13:16. Българките изгубиха централизация и отстъпиха с 19:25.

Третият гейм бе най-успорван, като българките поддържаха интригата до последно, само че в последна сметка отстъпиха с 22:25. Най-резултатна за България бе Нася Димитрова с 9 точки. Мария Каракашева и Гергана Димитрова приключиха с по 8 точки.

Следващият мач на българките от груповата фаза е на следващия ден против Куба от 10:10 часа.
Източник: offnews.bg