Женският национален отбор по волейбол на България отстъпи отново на

...

Националките загубиха и втората проверка срещу Белгия

Женският народен тим по волейбол на България отстъпи още веднъж на Белгия с 2:3 (25:22, 16:25, 20:25, 25:17, 24:26) във втората контрола сред двата отбора, която се игра в зала " Арена Асарел " в Панагюрище. В първата инспекция националките изгубиха от съперничките със същия резултат.

И във втория другарски мач селекционерът Иван Петков употребява уголемен състав, като даде опция за изява на повече състезателки. " Лъвиците " имаха опция да запишат крайната победа, като в последната, пета част водеха с 14:11 и имаха преимущество до двадесета точка. В решителните минути обаче белгийките демонстрираха своите качества, направиха поврат и се постановиха, като се поздравиха с крайния триумф.

Двете другарски срещи бяха първите две инспекции, от поредицата от контроли за националките преди международното състезание. С изиграването им завърши лагера на отбора ни в Панагюрище. От понеделник волейболистките не престават подготовка в София.

На 17, 18 и 19 август българските волейболистки гостуват в Азербайджан, където ще се изправят против домакините.