Женският национален отбор по волейбол на България допусна четвърта загуба

...

Волейболните националки записаха четвърта загуба в турнира Лига на нациите

Efbet2023 Horizontal
Женският народен тим по волейбол на България позволи четвърта загуба в Лигата на нациите. Тимът на Лоренцо Мичели отстъпи с 0:3 гейма на Италия в мач от шампионата в Хонконг (-17, -19, -23). Българките не съумяха да се опълчват на европейските шампионки и бронзови медалистки от последното международно състезание и разумно изгубиха.  " Лъвиците " поведоха с 3 точки първоначално, само че Италия бързо обърна и натрупа задатък, който не изпусна до края на първия гейм. Във втория обстановката се повтори.

Италианките водеха с 5 точки доникъде на гейма, а до края му поддържаха преднината си. Третият беше най-равностоен, само че в края съставът на Италия стигна до триумфа с добра игра в нахлуване. Българският отбор приключи с 5 аса против 3 за противника. Европейските шампионки имаха преимущество на обсада, която им донесе осем точки против 3 за България. Мария Йорданова беше най-резултатна за родния отбор с 12 точки, а Радостина Маринова добави 11. За Италия Силвия Кинело Нуакалор означи 18. Българките остават на 11-ото място е с една победа и четири загуби от началото на шампионата, до момента в който съставът на Италия е девети с 2 триумфа и 3 загуби. В четвъртък " лъвиците " излизат против Канада, а мачът е от 8.30 ч. сутринта българско време.