Женският национален отбор на САЩ победи с 3-0 гейма (25-17,

...

Волейболистките на САЩ победиха Китай, Турция е лидер

Женският народен тим на Съединени американски щати победи с 3-0 гейма (25-17, 25-22, 25-21) домакина Китай на шампионата от Лигата на нациите в Дзянмън.

Американките се постановиха за 1 час и 22 минути игра. Те превъзхождаха по всички съставни елементи китайките. Записаха повече сполучливи офанзиви /58-37/, блокади /7-3/, асове /7-4/ и в същото време позволиха по-малко неточности /3-16/.

В различен мач от този поток Турция победи трагично Полша с 3-2 (22-25, 18-25, 25-16, 25-20, 15-12) след поврат.

Ебрар Каракурт беше над всички в дуела с цели 30 точки. Нейната съотборничка Зера Гюнеш записа 17. Като цяло туркините превъзхождаха полякините. Те записаха 69 офанзиви против 49 на съперничките им, а позволиха и по-малко непредизвикани неточности - 19 против 28, осведоми БГНЕС.

След триумфа Турция заема първата позиция в класирането с 29 точки. На второ място е Италия с 28, колкото има и третият Бразилия.