Женският национален отбор на България поведе и показа добри отигравания,

...

Волейболистките ни със седма поредна загуба

Женският народен тим на България поведе и сподели положителни отигравания, само че загуби 1:3 (27:25, 20:25, 22:25, 22:25) от домакина Тайланд първата си среща от група 11 в третата седмица на Волейболната лига на нациите в Банкок.
 Волейболистките ни записаха поредна тежка загуба
Изключителната игра в отбрана на тайландките се оказа основна дружно с мощни офанзиви през центъра, най-много на Айчарапорн, която приключи мача с 30 точки (17 офанзиви, 8 блока и 5 аса). В последна сметка няколко точки в мача се оказаха решаващи за крайния излаз пред препълнената и въодушевена зала в столицата на Тайланд.

Следващите три най-резултатни в срещата бяха от българската селекция - Мирослава Паскова и Мира Тодорова с 15 точки и Нася Димитрова с 12. Срещата изобилстваше с дълги разигравания, траяли към 30-ина секунди и въпреки в този мач България да имаше по-голяма успеваемост при тези значими психически точки, Тайланд си извоюва крайния триумф.

Тайланд водеше с 3 точки при първото и второто механически спирания в първия гейм. Разликата се движеше 3 или 4 точки в интерес на домакините. При 16:20 стартира поврат от показващите предпочитание за битка българки. Две отигравания на Паскова по блокадата, блок на Мира Тодорова и неточност на противника доведоха до 20:20. България даже излезе напред при 22:21, само че Тайланд отново излезе напред и стигна до геймбол при 23:24. При 25 равни две сполучливи офанзиви по блокадата на Симона Димитрова и Гергана Димитрова доведоха до 27:25 и 1:0 за България.

Мощно подкрепяни от почитателите си, тайландките започнаха извънредно мобилизирано втория гейм и поведоха 8:3. Разликата стигна 6 точки в тяхна изгода при 5:11, а второто спиране пристигна при 9:16. При 11:18 България възвърна убеденост и стартира да топи задатъка на противника. Паскова приключи дълго изиграване след редица положителни игри в отбрана на Тайланд. Отново Паскова стреля по блокадата на Плеумджит. Нася Димитрова нападна сполучливо през Чачуон, а Мира Тодорова направи ас за 15:18. Успешна офанзива по блока на Нася Димитрова и блок на Симона Димитрова смъкнаха разликата до 17:19. последваха обаче 4 следващи точки за противника, които предопределиха изхода в гейма. Тайланд завоюва 25:20 и изравни 1:1.

Третият гейм стартира с поредна извоювана точка за България след дълго разиграване - след пет опита за довеждане докрай от противника Мира Тодорова хвана Онума на блок и поведохме 3:1 точки. При 4:4 спечелихме още едно дълго разиграване. Първото техническо спиране въпреки всичко пристигна при точка задатък за Тайланд. Играта бе изцяло равностойна, само че една неточност разреши на Тайланд да поведе с две точки при 13:15 и 14:16. След спирането България изравни. До 20:20 всичко изглеждаше непредвидимо. Вместо да поведем обаче Тайланд измъкна точката, а по-късно пристигна една от дребното неточности на другояче отличната Жана Тодорова при посрещането на сервиса на Гулапа, след това Мира Тодорова стреля в навън и Тайланд поведе с три точки. Спечели гейма с 25:22 и обърна до 2:1.

В четвъртият гейм България поведе с 8:5 при първото техническо спиране след положителни изяви на Нася Димитрова, Симона Димитрова и неточност на противника. След поредност от изключителни спасявания, изумителна игра в отбрана на Тайланд и топка, при която видеоповторение сподели, че щастливо е закачила линията след тайландски блок, домакините излязоха напред 13:12. При второто спиране Тайланд поведе 16:14. Отново стигнахме до тъждество след офанзива на Нася Димитрова и ас на Лора Китипова. Тайланд отново имаше късмет да поведе с две точки при 17:19, само че основен миг бе разиграването при 20:21, в което Ампорн направи обсада на Паскова и вместо 21 равни, резултатът стана 20:22. Точка от сервис направи разликата 3 в интерес на домакините.

Впоследствие можеше да се окаже 22:23 и България да получи нов късмет за поврат като в първия гейм, само че ново видеоповторение сподели, че топката закача леко дребния пръст на Нася Димитрова при тайландска офанзива в навън и резултатът стана 21:24. Тайланд затвори частта с 25:22 и завоюва мача с 3:1 гейма.

В сряда от 11:05 българско време женският ни народен тим играе с Турция, а в четвъртък от 11:05 среща Доминиканската република.
Източник: offnews.bg