Женският национален отбор на България по волейбол започна със загуба

...

Тежка загуба от САЩ сложи край на българските надежди за топ 3

Женският народен тим на България по волейбол стартира със загуба присъединяване си във втората групова фаза на международното състезание в Япония. Момичетата на Иван Петков отстъпиха на международния първенец Съединени американски щати с 0:3 гейма (16:25, 17:25, 11:25).
Снимка: fivb.com
Българките по никакъв метод не съумяха да се опълчват на мощния си противник. Те изгубиха изрично и трите елементи на мача, като позволиха цели 21 неточности в офанзива. Освен това провалянето постави край и на теоретичните шансове на българките за продължение в третата фаза на шампионата, за която ще се класират единствено първите три тима в крайното нареждане. Към момента водач е Съединени американски щати с 16 точки, до момента в който България е на седма позиция с 6 точки.

Най-полезна за българския отбор в мача бе Нася Димитрова с 11 точки, а Мирослава Паскова приключи с 9.
За Съединени американски щати с 13 точки приключи Кимбърли Хил, а още 12 добави Карста Лоу.

Това е четвърта загуба за " лъвиците ", които влязоха във втората фаза с актив от две победи и три провали.

Следващият мач на отбора ни е в понеделник от 4.40 часа сутринта против седемкратния международен първенец Русия.
Източник: btvnovinite.bg