Женският национален отбор на България по волейбол претърпя втора загуба

...

България взе гейм на световните шампионки

Женският народен тим на България по волейбол претърпя втора загуба на европейското състезание. Състезателките на Иван Петков отстъпиха на международните шампионки от Сърбия с 1:3 (25:16, 21:25, 20:25, 16:25) в мач от група А, изигран в турската столица Анкара.

Така " лъвиците " заемат петото място в таблицата с 1 точка (2 поражения), а " плавите " са водачи с 6 точки (2 успеха).

България: Гергана Димитрова, Нася Димитрова, Мирослава Паскова, Лора Китипова, Елица Василева, Мира Тодорова, Жана Тодорова (либеро);

Сърбия: Бранкица Михайлович, Стефана Велкович, Мая Огнйенович, Мая Алексич, Тияна Бошкович, Бояна Миленкович, Теодора Пушич (либеро).

Българските волейболистки започнаха мощно срещата и завоюваха без проблеми първата част. Във втория гейм сръбкините взеха самодейността и оформиха постоянна преднина. Тя се резервира до края и резултатът бе подравнен 1:1 гейма. В началото на идната част българките се приближиха до съперничките си, само че не съумяха да ги преодолеят.

Състезателките на Зоран Терзич се откъснаха и усилиха задатъка си. Темпото се резервира и в четвъртия гейм и западните ни съседки записаха нови три точки на сметката си.

Най-резултатна за България бе Нася Димитрова с 18 точки (1 ас, 3 блокади), 16 точки добави Елица Василева (1 ас, 3 блокади). За сръбския отбор Бранкица Михайлович бе топреализатор с 24 точки (3 блокади), Тияна Бошкович се регистрира с 15 точки (1 ас, 1 блокада).

Утре родните представителки излизат против домакините от Турция, а Сърбия среща Франция.
Източник: marica.bg