Изстрадана, но много важна победа изкачи Олимпик Марсилия на второ

...

Марсилия пропусна дузпа, но отново победи

Изстрадана, само че доста значима победа изкачи Олимпик Марсилия на второ място във краткотрайното класиране на Лига 1, най-малко преди дербито на Лазурния бряг сред Монако и Ница. Отборът на Руди Гарсия се наложи с 2:0 над Страсбург, а в воин се трансформира резервата Клинтън Н'Жие. Той откри резултата в 79-ата минута, малко откакто Валер Жермен бе пропуснал дузпа. В края на дуела Димитри Пайе означи втори гол за домакините и зарадва " Велодром ".

Марсилия не изигра добър мач, а новакът Страсбург сподели, че не трябва да бъде подценяван. Гостите се бранеха доста проведено и сътвориха няколко чисти положения през втората част, от които не се възползваха.

Преди почивката ОМ доминираше във владението на топката, само че съвсем не заплаши вратата на блестящия Алексндре Оукиджа. Единствените две голови благоприятни условия пристигнаха след центрирания и удари с глава на Адил Рами и Лукас Окампос. във втория случай Окампос бе изцяло непокрит, само че от няколко метра стреля в навън.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Лига 1 21 кръг, вторник 16 януари  Олимпик Марсилия 2:0краен резулат  Расинг Страсбург