Изправеният до стената отбор на Аржентина успя да се класира

...

Аржентина победи Катар и хвана влака за четвъртфиналите в Копа Америка

Изправеният до стената тим на Аржентина съумя да се класира за четвъртфиналите в Копа Америка след триумф с 2:0 над Катар. " Гаучосите " се нуждаеха от наложителен триумф и помощ от Колумбия, която не трябваше да губи от Парагвай. Ситуацията се подреди чудесно за Лионел Меси и неговите съотборници след 2:2 в другата среща, и те събраха четири точки, с цел да попаднат измежду осемте най-хубави.

Точни за триумфа на Аржентина бяха Лаутаро Мартинес и Серхио Агуеро.

В четвъртфиналите Аржентина ще срещне Венецуела, която приключи на второ място в група А, където беше с Бразилия.

Първият гол осъществя Лаутаро Мартинес още в четвъртата минута. Той наказа неточност на катарската отбрана, когато защитата на азиатците беше пресирана от Агуеро.

© Reuters

Катар също имаше своите шансове, като два пъти трябваше вратарят Франко Армани да избавя Аржентина.

Голът на успокоението вкара Агуеро осем минути преди края на мача. Нападателят получи хубаво подаване от резервата Пауло Дибала и с диагонален шут не остави шансове на катарския вратар.

" Играхме добре и спечелихме, което беше най-важното. Мисля, че тази победа ще ни даде доста по-голямо самочувствие за идната фаза. Колкото повече мачове играем, толкоз повече израстваме като тим ", сподели Меси след срещата.
Източник: dnevnik.bg