Изпадналият в немилост нападател Бабатунде Адениджи вкара два гола за

...

Ненужен блести за „Левски“ при 3:0

Изпадналият в недружелюбност нападател Бабатунде Адениджи вкара два гола за „ Левски “ при триумфа с 3:0 над „ Локомотив “ (София). Приятелската намира се игра на един от помощните терени на стадион „ Георги Аспарухов “ пред повече от 500 фенове.
И трите гола за „ сините “ паднаха в заключителните 20 минути. Нигериецът Адениджи откри резултата след удар с глава в 70-ата минута. Малко по-късно Жерсон Кабрал вкара след удар от отдалеченост. Вторият гол на Адениджи пък пристигна в 81-ата минута.
Така таранът даде ясна поръчка за място в тима. В началото на ноември той вкара други два гола в другарската среща със „ Спортист “ (7:0), само че все пак към момента няма записани минути в формален мач под управлението на Делио Роси. От началото на сезона Адениджи игра само в първия кръг против „ Локомотив “ (Пловдив) на „ Лаута “ (0:0), когато отпред на отбора бе Николай Митов. Другите двама нападатели на „ сините “ – Сержиу Буш и Жуниор Мапуку, също взеха присъединяване в инспекцията с „ железничарите “, само че за следващ път не съумяха да се разпишат.
Източник: trud.bg