Изминаха девет години, откакто Лионел Меси вкара гол №5000 в

...

Меси вкара гол №6000 за „Барса“

Изминаха девет години, откогато Лионел Меси вкара гол №5000 в историята на „ Барселона “ в Примера дивисион. Сега пристигна ред идолът да забие и гол №6000!

За първи път като титулярен капитан Меси изстреля „ Барса “ към надвит старт на сезона – 3:0 над „ Алавес “. Шампионите се мъчиха цели 64 минути на „ Камп Ноу “. Но когато нещата не вървят, идва Меси. Пряк свободен удар, брилянтно осъществяване и 1:0! И това не бе всичко с марка Меси. В последната секунда на мача аржентинецът добави и третия гол за „ Барса “. Преди него втория означи най-скъпият футболист в историята на клуба Филипе Коутиньо.

Меси към този момент има 15 следващи сезона с най-малко един гол в Примера. През първото полувреме против „ Алавес “ капитанът изстреля още една бомба от фаул, която обаче срещна гредата.

Източник: trud.bg