Изключително голово зрелище беляза старта на 33-ия кръг в испанската

...

Великолепие откри кръга в испанската Ла Лига

Изключително голово представление беляза старта на 33-ия кръг в испанската Ла Лига. Отборът на Алавес водеше с 2:0 на гостуващия Валядолид, който обаче не се съобщи и се добра до равенството 2:2 при визитата си на „ Мендисороса”. Така отборът, притежаван от Роналдо, прибави доста значима точка в актива си при битката си за оцеляване в Примера дивисион.

Всичко започва в четвъртата минута, когато вратарят Йоел Родригес направи кошмарна неточност, откакто изрита топката в нападателя на домакините Джон Гуидети, а рикоширалата топка се оплете в мрежата му.

Двайсет минути по-късно Алавес повиши преднината си, откакто Джони Кастро достави центриране от свободен удар, но никой състезател не игра с нея, само че пътят и бе към вратата на Родригес и тя още веднъж посети вратата му – 2:0.

Все отново Валядолил понижи пасива си в 39-ата минута, когато Хоакин Фернандес засече от фаул центриране и направи резултата – 1:2. Четвърт час преди края на мача гостите стигнаха до дузпа, откакто Родриго Ели фаулира цинично Серхио Гуардиола. Зад топката застана Енес Юнал, който невъзмутимо прати топката във вратата на Алавес.

Така Валядолид е 17-и с 32 точки, тъкмо колкото има и 18-ия (и финален изпадащ) Селта, само че тимът от Виго има и мач по-малко. Алавес пък продължава да е неоснователен напролет в Испания, само че остана осми с 46 пункта.