Изабелла Шиникова се класира за втория решващ кръг от квалификациите

...

Шиникова на победа от основната схема в Хамбург

Изабелла Шиникова се класира за втория решващ кръг от квалификациите на тенис шампионата на клей от сериите WТА 250 в немския град Хамбург с награден фонд 235 238 $. Поставената под №5 българка победи представителката на домакините Зина Херман с 6:4, 6:2 за 82 минути. Шиникова на два пъти пропиля пробив задатък в първия сет, който въпреки всичко завоюва с трети брейк в десетия гейм.

Тя загуби подаването си на старта на втората част, само че незабавно изравни, а след 2:2 взе четири поредни гейма, с цел да победи. За влизане в главната скица Шиникова ще играе против четвъртата сложена Елена-Габриела Рузе (Румъния).

23-годишната Рузе е 198-а в международната класация, с 24 места по-напред от българката. Двете са се срещали един път до момента на шампионат в Букурещ през 2017 година и тогава румънката печели безапелационно с 6:2, 6:1.
Източник: skandal.bg