Изабелла Шиникова се класира за полуфиналите на турнира по тенис

...

Шиникова спечели трета впечатляваща победа и се класира на полуфинал във Франция

Изабелла Шиникова се класира за полуфиналите на шампионата по тенис на твърди кортове в Андрезийо-Бутеон (Франция) с награден фонд 60 хиляди $. Българката победи с 6:4, 6:2 петата сложена Бибиан Шууфс от Холандия, която е номер 160 в международната класация.

Шиникова изоставаше с 3:4 и пробив в първия сет, само че завоюва идващите три гейма за 6:4. Във втората част българката поведе с 5:1 и затвори мача с 6:2 за 1 час и 13 минути игра.

Преди този триумф Изабелла отстрани с 6:4, 7:5 поставената под № 2 в схемата Тамара Корпач (Германия), която е № 120 в международната класация и Анастасия Зарицка (Чехия) с 6:3, 6:4.

За място на финала Шиникова ще играе против представителката на домакините Одри Алби или Джулия Гато-Монтиконе от Италия.

С успеха Изабелла си обезпечи 29 точки за международната класация.