Изабелла Шиникова не успя да преодолее първия кръг на турнира

...

Изабелла Шиникова отпадна на старта на турнира в Тоса де Мар

Изабелла Шиникова не съумя да преодолее първия кръг на шампионата по тенис в Тоса де Мар (Испания) с награден фонд 25 хиляди $ и гостолюбие.

Седмата сложена Шиникова, която в неделя завоюва купа в Монастир (Тунис), загуби от сръбската квалификантка Михаела Дякович с 6:4, 3:6, 2:6. Мачът продължи 2 часа и 6 минути.

Третата ракета на България продължава присъединяване си в конкуренцията на двойки, където дружно с хърватката Лучия Чирич Багарич чака конфликт на четвъртфиналите против Матилда Мутавджич (Великобритания) и Нахия Берекоечея (Франция).

Друга българка Лидия Енчева отпадна в първия кръг на шампионата по тенис на клей в Аламинос-Ларнака (Кипър) с награден фонд 25 хиляди $.

16-годишната Енчева, която започва от квалификациите, отстъпи пред поставената под номер 3 Тимеа Бабош (Унгария) с 2:6, 2:6 за 70 минути игра.

За тинейджърката обаче следва мач от надпреварата на двойки, където дружно с Беатрис Спасова ще играе на четвъртфиналите.

Спасова се готви и за мача си от втория кръг на сингъл против втората в схемата Наталия Сабанин (Унгария).