Ивет Горанова спечели злато и така сложи победна точка на

...

България си тръгва от игрите в Минск с 18 медала

Ивет Горанова завоюва злато и по този начин постави победна точка на българското присъединяване на Европейските игри в Минск. Горанова сграбчи купата в олимпийската дисциплинираност карате кумите 55 кг, като прегази на финала международната №1 украинката Анжелика Терлюга. Така Ивет Горанова обезпечи 18-ия български орден на Европейските игри в  Минск.
От тях три са златни, седем сребърни и осем бронзови. Това е с осем повече от първото издание на игрите преди четири години в Баку, когато спечелихме 10 оценки (един златен, четири сребърни и пет бронзови). Тогава това ни отреди 27-то място в неофициалното класиране по народи. Сега в Минск по брой медали сме на 11-то място, а в класирането по народи сме почти 15-ти, малко преди да завършат и последните дисциплини на Европейските игри.
Преди края на надпреварите министър-председателят на България Бойко Борисов поздрави българските спортисти, които в „ последните дни ни накараха да се усещаме горди с представянето си в Беларус “.