Ивелин Попов пропусна дузпа, но се реваншира с асистенция при

...

Ивелин Попов с асистенция, но и с неуспешна "Паненка" срещу "Спартак"

Ивелин Попов пропусна дузпа, само че се реваншира с асистенция при триумфа на " Ростов " с 4:1 против някогашния му отбор " Спартак " Москва. Българският нападател записа цялостни 90 минути в дуела от 19-ия кръг на съветското състезание.

На " Откритие Арена " " Ростов " поведе с гол на Зайнутдинов в средата на първата част, а в края ѝ Попов изпусна дузпа, при която се провали в опита си да означи с " Паненка ". Все отново тима на някогашния български капитан удвои задатъка си в 53' посредством Йонов.

В 79' Попов се реваншира а пропуща от бялата точка, асистирайки на Кристяков за 3:0 в интерес на " Ростов ". " Спартак " понижи в 81', когато прецизен бе Понсе, само че две минути по-късно Зайнутдинов, с втория си гол в мача, оформи крайния резултат.

След триумфа " Ростов " заема третата позиция във краткотрайното класиране на Премиер лигата с 43 точки, до момента в който " Спартак " се намира на нежеланото за столичани десето място с актив от 22.

Източник: btvnovinite.bg