Иван Пенев от ТК Локо 98, гр.Пловдив триумфира за втора

...

Иван Пенев със златен дубъл в Пакистан

Иван Пенев от Търговска колегия " Локо 98 ", гр.Пловдив победи за втора поредна седмица на шампионат за юноши и девойки от пета категория на ITF в Исламабад (Пакистан).

Във финалната среща Пенев се наложи с 6:3, 7:6(7) над Хузайфа Абдул Рехман от Пакистан. Така родната тенис вяра завоюва купата без да загуби нито един сет. Миналата седмица Пенев завоюва първото място на различен шампионат в Пакистан. Така Иван има към този момент три трофея от шампионати за юноши на ITF. През септември Иван завоюва шампионата от пета категория „ Санта Марина Джуниър Къп " в Тенис център „ Санта Марина " в Созопол.

В събота Пенев завоюва първо място и в шампионата на двойки. Във финала поставените под №1 Пенев и Ария Рогачи от Иран победиха с 6:1, 3:6, 10-2 Берк Улас от Турция и Ронан Санхи от Англия.

Иван Пенев е част от групата млади родни тенисисти подпомагани от „ Sport Depot ". През тази година БФТенис и Sport Depot подписаха контракт за поддръжка на най-хубавите български гении.