Италия завърши европейските квалификации със страхотна победа. Тимът на Роберто

...

Рекордна Италия вкара 9 на Армения

Италия приключи европейските квалификации със страхотна победа. Тимът на Роберто Манчини опустоши Армения с 9:1.
 Испания разгроми Румъния в Мадрид

Клаудиу Кешеру не игра

С този триумф италианците приключиха акцията с няколко върха. За първи път в историята отбор на Италия се класира за огромен шампионат с съвършен актив от квалификациите. Днес те записаха десета победа от 10 мача. Освен това те записаха 11-а поредна победа, което е връх за тима, както и десетте триумфа в границите на една каледарна година. Италия продължи и серията си без загуба, като към този момент 49 домашен срещи в квалификации.

В 8-ата минута Имобиле откри резултата след удар с глава, възползвайки се от центриране на Киеза. Секунди по-късно Дзаниоло удвои. Бонучи подаде превъзходно към Барела и той осъществя за 3:0. Малко по-късно Киеза удари гредата. Имобиле означи втория си гол в 33-ата минута.

Киеза за повторно удари гредата в 57-ата минута. Дзаниоло направи след подаване на Жоржиньо. В 72-ата минута и Романьоли се разписа. Последва гол на Жоржиньо от дузпа и попадение на влезлия като запаса Орсолини. Армения стигна до почетен гол в 79-ата минута, когато Бабаян изненада Мерет с отдалечен удар. Девет минути преди края Федерико Киеза въпреки всичко съумя да запише името си измежду голмайсторите.