Италия победи Босна и Херцеговина в среща от група J

...

Италия с обрат срещу Босна на собствен терен, остава с пълен точков актив

Италия победи Босна и Херцеговина в среща от група " J " на европейските квалификации. Двубоят на " Ювентус Стейдиъм " в Торино приключи при резултат 2:1 в интерес на домакините.

Точни за тях бяха Лоренцо Инсине и Марко Верати.

Италия е водач в групата с цялостен актив от 12 точки от четири мача, до момента в който Босна е с 4 пункта от също толкоз изиграни срещи.
 Италия разруши Гърция за едно полувреме

" Адзурите " с класическа победа

В първите десетина минути преимуществото бе в интерес на италианците, които пробваха да провеждат домашен напън.

След това обаче, до почивката на терена цялостен стопанин изглеждаше тимът на противника.

Босненците редуваха акциите си една след друга, като Пянич, Джеко и най-много Вишча се надпреварваха да пропущат чудесни благоприятни условия за осъществяване на попадение.
 Снимка 428522
Източник:

Такова въпреки всичко бе отбелзано след 32 минути игра, когато асистенция на Вишча бе превърната от Джеко в гол за Босна и Херцеговина. Малко по-късно още веднъж Джеко можеше да вкара и втори гол във вратата на Сиригу, само че шансът не беше на негова страна.

През вторите 45 минути италианците взеха нещата в свои ръце и натиснаха съществено противника си в личната му половина.
 Снимка 428520
Източник:

Още в 49-ата минута Бернардески асистира на Инсине, който върна домакините в срещата с гол за 1:1.

Малко по-късно Джеко пострада съществено, като даже се виждаше кръв по главата му. Той бе обгрижен от медицинския екип на отбора, след което се върна солидно превързан на терена.
 Снимка 428519
Източник:

Четири минути преди последния сигнал голмайсторът на Скуадра адзура до този миг Инсине подаде към Верати, който направи обрата цялостен - 2:1. Нова смяна в резултата нямаше, което означаваше, че Италия резервира недокоснат цялостния си точков актив.