Италия и Швейцария не се победиха в предпоследната световна квалификация

...

Италия и Швейцария не решиха кой да се класира директно за световното

Италия и Швейцария не се победиха в предпоследната международна подготовка в група С. Двата отбора приключиха 1:1 на " Олимпико " в Рим и по този метод не съумяха да решат кой да се класира непосредствено за международното в Катар.

Кръг преди края италианци и швейцарци имат по 15 точки. Скуадрата е лидер в групата с повече вкарани попадения - 13 против 11.

Спорът сред тях ще се реши в последния кръг, в който Италия гостува на Северна Ирландия, а Швейцария приема България.

В 11-ата минута Щефан Видмер откри за Швейцария, само че в 36-ата минута отбраната на отбора се пропука и Джовани Ди Лоренцо изравни.

След паузата Италия имаше повече шансове и пропусна отличен подобен да завоюва. В добавеното време на срещата Жоржиньо не уцели вратата от дузпа и по този метод не съумя да донесе успеха на Италия.

В другата среща в група С Северна Ирландия победи Литва с 1:0 в Белфаст и събра осем точки. Тимът е с еднакъв брой с България, само че заема третата позиция поради по-добра голова разлика.
Източник: dnevnik.bg