Италия и Португалия завършиха наравно 0:0 в двубой от група

...

Португалия измъкна точка в Милано

Италия и Португалия приключиха наедно 0:0 в дуел от група 3(А) в Лигата на нациите. На " Сан Сиро " в Милано " адзурите " имаха самодейността, само че не съумяха да пробият португалската защита. Така гостите си осигуриха първото място в групата и не престават напред в шампионата.

Домакините се впуснаха в офанзива още от началните минути и незабавно стигнаха до първата добра голова опция. Лоренцо Инсиние стреля мощно отвън наказателното поле, само че Руи Патрисио мазета. Впоследствие топката попадна в краката на Чиро Имобиле, който обаче я прати над гредата.

Португалците срещаха компликации с високата преса на противника. В 35-ата минута Марко Верати откри чудесно Имобиле, само че голмайсторът на " Лацио " бе спрян от Руи Патрисио. Секунди по-късно Инсиние извърши чудесно директен свободен удар и центрира към Леонардо Бонучи, на който не доближи малко, с цел да открие резултата.

Гостите продължиха да работят отбранително и да накъсват играта с нарушавания.

Съотношението на силите не се промени и през втората част. Португалците се бранеха проведено, а италианците имаха самодейността, само че не успяваха да намерят път към вратата на Руи Патрисио.

" Адзурите " смениха метода и започнаха да търсят нападателите си с дълги подавания, което не представляваше компликация за отбраната на " мореплавателите ".

Играчите на Роберто Манчини все по-често позволиха неточности и това разреши на Португалия да провежда две рискови офанзиви. При първата - в 74-ата минута, Жоао Кансело проби отдясно и откри Жоао Марио, само че ударът му бе блокиран. Минута по-късно Донарума с тъга мазета в корнер мощен шут на Карвальо.

В края на срещата Манчини пусна Кевин Лазаня и Лоренцо Пелегрини. Включването им обаче не даде упования резултат и Португалия си потегли с точка от Милано.

Така " мореплавателите ", които бяха без Кристиано Роналдо във всичките си мачове до момента, печелят групата. Португалия има 7 точки, пред Италия с 5 и Полша с 1. Предстои да се изиграе единствено още един мач - във вторник (20 ноември) Португалия е хазаин на Полша.

Италия(4-3-3): Донарума; Флоренци, Бонучи, Киелини, Бираги; Верати (81 - Пелегрини), Жоржиньо, Барела; Киеза, Имобиле (74 - Лазаня), Инсиние

Португалия (4-3-3): Патрисио; Кансело, Диаш, Фонте, Руи; Пици (68 - Ж. Марио), Карвальо, Невеш; Брума, А. Силва, Б. Силва
Източник: btvnovinite.bg