Италианският волейболен отбор Бундже (Равена), където играе българският център Красимир

...

Краси Георгиев с лесна победа на старта в Европа

Италианският волейболен тим Бундже (Равена), където играе българският център Красимир Георгиев, стартираха с лесна победа присъединяване си в третия по мощ европейски клубен шампионат Чалъндж къп. Волейболистите на Равена биха без проблеми като посетители датския Хентофте Волей (Хентофте) с 3:0 (25:19, 25:12, 25:20) в първи мач от 1/16-финалите на шампионата, игран нощес.

Срещата-реванш е на 21 декември (четвъртък) от 20,30 часа българско време в Равена. При нова победа или най-малко два извоювани гейма Краси Георгиев и съотборниците му ще се класират напред за 1/8-финалите, където ги чака спечелилия всред украинския Локомотив (Харков) и чешкия Волейбал (Бърно).

Краси Георгиев игра мощно цялостен мач и се регистрира с 8 точки (3 блока, 2 аса и 50% успеваемост в атака) за триумфа на своя отбор . Австриецът Паул Бухегер (2 блока и 67% успеваемост в атака) и аржентинският национал Кристиан Поглажен (2 аса, 58% успеваемост в офанзива и 71% съвършено посрещане) пък бяха най-полезни за Равена с 14 и 13 точки за успеха. За домакините от Хентофте националите на Дания Мадс Мьолгаард и Петер Троле Бонесен осъществиха 12 и 11 точки.