Италианският колос Ювентус смаза Милан с 4:0 във финала за

...

Ювентус разпердушини Милан и заслужи купата! Донарума подари два гола

Италианският исполин Ювентус смаза Милан с 4:0 във финала за Купата на Италия, с което си подсигурява на 99% златния дубъл в калчото. " Бианконерите " се нуждаят единствено от точка, с цел да завоюват седма поредна купа на Италия, а довечера доставиха голяма наслада на тифозите си, разбивайки " росонерите " с 4:0. Сблъсъкът се игра пред цялостни трибуни на " Олимпико " в Рим.

Всичко за Милан свърши в границите на седем минути: сред 57-ата и 64-ата, когато " зебрите " вкараха първите си три попадения. Меди Бенатия откри с глава, след което Дъглас Коща шутира за 2:0. В 64-ата минута Бенатия от близко усили задатъка на любимеца. За втория и третия гол голяма виновност носи вратарят на Дявола Джанлуиджи Донарума, който не реагира съответно и двата пъти. Никола Калинич порази личната си врата с автогол в 76-ата минута за крайното 4:0.
L'arrivo del @acmilan #TIMCup #JuveMilan pic.twitter.com/Q6W9DQkwlf
— JuventusFC (@juventusfc) 9 май 2018 година
Очаквано в единайсеторката на " бианконерите " липсваше Гонсало Игуаин за сметка на Марио Манджукич. Старата госпожа преследваше 13-и трофей от конкуренцията, до момента в който за " росонерите " това щеше да е шести подобен. Торинският гранд съвсем си подсигурява седма поредна купа на Италия, а купата във Вечния град пристигна като десерт за Юве.

Take a peek inside the boys' dressing room. Are you ready for #JuveMilan?
Uno sguardo allo spogliatoio dei rossoneri. 90 minuti alla #TIMCupFinal #DevilsInRome pic.twitter.com/G60JxSNIA9
— AC Milan (@acmilan) 9 май 2018 година
В същото време Милан на Дженаро Гатузо беше окуражен да зарадва тифозите си с последния вероятен трофей, който да направи по-сладък доста неуверения сезон на миланистите.
 Ювентус - Милан 4:0 @@@
Десетина минути преди началото на финала Андреа Пирло донесе купата на игрището. Световният първенец от 2006 година е някогашна звезда и на " росонерите ", и на " зебрите ", поради което бе посрещнат с овации и от двете агитки. Поради неналичието на буферна зона, на трибуните на " Олимпико " имаше 70 000 фенове.
Първото полувреме бе нервно, което е обикновено за заключителен мач. В началото Сами Кедира и Пауло Дибала изпуснаха преференциални положения в наказателното поле пред Джанлуиджи Донарума.

Милан отговори с рисков шут на Сусо, който опитва бдителността на Джанлуиджи Буфон.

В 37-ата минута Марио Манджукич потърси мрежата с глава, само че Джиджо улови топката пред голлинията на " росонерите ".
В края на първата част имаше жестоко нарушаване против Чалханоолу, само че реферът Антонио Дамато даде сигнала за отмора, след което имаше разправии на терена.
През второто полувреме Ювентус натисна съществено газта. Дибала опита мерника си отдясно в 52-ата минута, а същото стана и няколко минути по-късно, когато Донарума отби в корнер. Тогава обаче последва наказателната акция на първенците.

В 57-ата минута Меди Бенатия откри резултата, посрещайки с глава центрирането от ъглов удар. " Росонерите " желаеха нарушаване против Давиде Калабрия във вратарското поле, само че такова не бе отсъдено от основния арбитър - 1:0 за Юве!
В 61-ата минута Дъглас Коща стреля от междинна отдалеченост, а топката мина през ръцете на Донарума за 2:0.

Само 180 секунди по-късно лек удар с глава хвана неопитен Джиджо, който изпусна левашки топката, а Бенатия, който дебнеше наоколо, без проблеми мушна кълбото в мрежата - 3:0 за Старата госпожа!
В 76-ата минута крахът на Милан стана цялостен, откакто резервата Никола Калинич си вкара автогол за 0:4. Хърватският нападател прониза личната си врата с глава след корнер отдясно.

Скоро след четвъртия пестник на " зебрите ", Джиджи Буфон сподели класа, спасявайки два поредни изстрела към неговата рамка. Веднага по-късно Дибала, който изнесе мощен мач, опита да трансферира Донарума от към 40 метра, само че топката излезе в навън.
До 90-ата минута мачът, несъмнено, се доиграваше. Юве не потърси пети гол, до момента в който миланистите нямаха сили да отвърнат с нищо повече. Така Старата госпожа победи с трофея и е на прага на нещо историческо - дубъл за четвърта поредна година в италианския футбол. Масимилиано Алегри също е изправен пред връх - експертът може да стане първият ментор в Европа с дубъл в четири поредни години.

Ювентус - Милан 4:0