Италианската Серия “А” вече няма непобеден лидер, след като Интер

...

Изненада на Ботуша! Серия А вече няма непобеден лидер след издънка на Меаца

Италианската Серия “А” към този момент няма непобеден водач, откакто Интер изненадващо се срина на личния “Джузепе Меаца” - 1:3 от Удинезе, които нямаха победа на този стадион от 2014 година (през 2013-а пък разгромиха “нерадзурите” с 5:2 като гост) и бяха в серия от пет провали против този противник.

Кевин Лазаня отново наказа Интер с гол в 14-ата минута, само че единствено 71 секунди по-късно Мауро Икарди изравни. Благодарение на системата ВАР гостите получиха дузпа за игра с ръка на Давиде Сантон и Родриго де Паул бе прецизен за 1:2, а Антонин Барак в 76-ата на процедура завърши разногласието.

Най-добрата отбрана в Калчото се пропука цели три пъти, системата ВАР бе основна за отсъждането на дузпа в интерес на Удинезе през второто полувреме, в което домакините по непонятен метод предадоха самодейността от самото му начало и бяха разумно осъдени два пъти. Лучано Спалети смени тактиката с трима бранители при 1:2, само че при една контраофанзива Барак значително предреши изхода на мача с третото попадение четвърт час преди края.

Единствената добра вест за почитателите е фактът, че Икарди към този момент има 17 гола в Калчото и продължава да води в класацията за “капоканониере”, както и 95 попадения с екипа на “нерадзурите”, с което влиза в топ 10 в историята на клуба.

| That makes it 95 in the Nerazzurri colours for @MauroIcardi. Welcome to the Top 10! pic.twitter.com/Am1i8ZO7Q5
— Inter (@Inter_en) December 16, 2017
Така към този момент има единствено три клуба в огромните европейски шампионати без проваляне - Манчестър Сити в Премиър лийг и Барселона и Атлетико (Мадрид) в Примера дивисион. Специално Интер е бил непобеден след 16 кръга последно през сезон 2007/08, когато отборът стигна и до Скудетото.

" Нерадзурите " остават на върха с 40 точки, само че Наполи (39) и Ювентус (38) могат да трансформират това. Удинезе е 11-и с 21 пункта.

Първата опция за домакините пристигна в 4-ата минута, когато центриране отляво на Марсело Брозович отиде на далечната греда и там Матиас Весино с глава не можа да откри рамката. По-голям обаче бе пропускът на Иван Перишич в 8-ата, когато пък Мауро Икарди сервира добре кълбото отдясно, а хърватинът с каратистки прийом стреля от няколко метра, само че не можа да откри очертанията.

Изненадващо " зебрите " поведоха в 14-ата минута, откакто Давиде Сантон първо свърши добра работа при лишаване на топката, само че дриблираше към личното си наказателно поле и я загуби за сметка на Силван Видмер. Той по-късно финтира Борха Валеро, който се контузи, а центрирането по земя бе засечено от близко в мрежата от Кевин Лазаня, преборил се с Милан Скриняр и Данило Д'Амброзио - 0:1.

GOOOOAAAAALLLL!!! It's my favourite goal scorer #LASAGNA with the strike. 0-1 | 13' #InterUdinese pic.twitter.com/3FnQE04CAy
— SerieAchannel (@SerieAchannel) December 16, 2017
По-малко от 120 секунди бяха нужни за отговора на Интер - страховит надзор на топката от въздуха на Антонио Кандрева бе последван от отлично негово центриране в дребния пенал, където Икарди бе безмилостен и изравни на 1:1.

GOOOOAAAAAALLLL!!!! That didn't last too long. #Icardi with the equalizer in seconds merely. 1-1 | 15' #InterUdinesepic.twitter.com/lKp6B03ijv
След изравняването играчите на Интер започнаха да стрелят от съвсем всяко състояние и без да се преценяват с дистанцията, като изключително отдалечен изстрел на Марсело Брозович от воле след изчистена топка от корнер можеше да се трансформира в един от головете на сезона, само че сантиметри го разделиха от гредата.

" Нерадзурите " завършиха полувремето с 18 удара на сметката си, 7 от които бяха в очертанията на вратата, само че действително рефлексът на стража Албано Бицари не бе толкоз тестван, тъй като главно шутовете идваха от далечно разстояние.

Само 34 секунди след подновяването на играта Удинезе направи страхотна контраофанзива и Кевин Лазаня изпусна стопроцентово състояние, откакто не можа да преодолее Самир Ханданович от чиста позиция фронтално против вратаря от няколко метра. Вратарят на Интер обаче направи следващото си феноменално избавяне през сезона и опази отбора си от неприятности.

VAR confirms a hand ball against Inter. De Paul converts the penalty kick Udinese 2-1 Inter pic.twitter.com/JqLJhx4lQ6
— Stereo Serie A Radio (@StereoSerieA) December 16, 2017
В 53-ата минута Мауро Икарди изпусна чисто състояние с глава на няколко метра от голлинията, като не можа да откри рамката след хубаво центриране отдясно. В 55-ата Силван Видмер центрира от аутлинията и Сантон спря топката с ръка, като реферът отсъди дузпа след разглеждане по системата ВАР. Дискусията бе вероятно за излизане на кълбото отвън очертанията на терена, само че в последна сметка Родриго де Паул се разписа от бялата точка по праволинеен метод - 1:2.

В 68-ата пък Милан Скриняр нацели гредата, откакто надскочи всички и засече положително центриране на Весино. Лучано Спалети пък смени тактиката и заигра с трима бранители, защото извади грешника Сантон и пусна младежа Ян Карамо.

В 72-ата друга запаса - Роберто Галярдини - имаше късмет да изравни, само че изстрелът му с глава след центриране от корнер бе избавен от Албано Бицари. Тъй като Весино получи жълт картон и ще пропусне идващия мач, то Галярдини най-вероятно ще е титуляр в гостуването на Сасуоло.

GOOOOAAAAALLLL!!! Ohhhh #Inter are in trouble here, no one expected this. #Barak makes it 3-1 for the away side. 1-3 | 77' #InterUdinese pic.twitter.com/nWBlhrh1b3
Схемата с трима бранители не се оказа по-ефективна за " нерадзурите ", които бяха хванати на контраофанзива в 76-ата минута и Антонин Барак вкара с удар съвсем от упор за 1:3. До края на срещата домакините направиха бурен напън и имаха нелоши положения, само че нищо изключително чисто, при което нямаше по какъв начин да избегнат изненадата, изключително в случай че насочиха единствено един прецизен изстрел.

| Here are the 11 players starting this afternoon in #InterUdinese! #FORZAINTER #InterIsComing pic.twitter.com/ons8yK34pd

Così in campo a #SanSiro! #ForzaUdinese #InterUdinese #SerieA pic.twitter.com/u46DFQkyDi
— Udinese Calcio (@Udinese_1896) December 16, 2017

Състав на Интер : Самир Ханданович; Данило Д’Амброзио, Милан Скриняр, Жоао Миранда, Давиде Сантон; Матиас Весино, Борха Валеро; Антонио Кандрева, Марсело Брозович, Иван Перишич; Мауро Икарди

Състав на Удинезе : Албано Бицари; Йенс Стригер Ларсен, Данило, Брам Нютинк; Силван Видмер, Антонин Барак, Секо Фофана, Якуб Янкто, Али Аднан; Родриго де Паул, Кевин Лазаня

МАЧЪТ МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ

КЛАСИРАНЕ ПРИ ГОЛМАЙСТОРИТЕ Серия А 17 кръг, събота 16 декември  Интер 1:3краен резулат  Удинезе