Италианецът Фабио ди Джанантонио записа първа победа за сезона, след

...

Фабио ди Джанантонио триумфира в Гран при на Чехия в Мото 3

Италианецът Фабио ди Джанантонио записа първа победа за сезона, откакто завоюва Гран при на Чехия в Мото 3. На пистата в Бърно 19-годишният водач на "Хонда " завъртя 18 обиколки за 39:09.124 минути. Ди Джанантонио, който започва от пета позиция, съумя да изпревари единствено със 0.112 секунди испанеца Арон Канет, който бе до него на стартовата решетка. Трети приключи любимецът на публиката в Чехия Якуб Корнфейл, който започва от полпозишън, само че в последна сметка остана на 0.339 секунди зад спечелилия.

В челната шестица попаднаха още Енеа Бастианини (Италия), Габриел Родриго (Аржентина) и Марко Бедзеки (Италия). Шестата позиция на Бедзеки му разреши на излезе преди всичко в генералното класиране след 10 от общо 19 старта за сезона. Бедзеки има 133 точки, с 3 повече от втория Хорхе Мартин (Испания), който не започва в Бърно и със 7 пред третия в подреждането Ди Джанантонио. Следващият старт в Мото 3 е в Австрия през идната седмица.