Истанбул Башакшхир елиминира водача в германската Бундеслига Борусия (Мьнхенглдбах) с

...

Истанбул Башакшехир изхвърли лидера в Бундеслигата от Лига Европа

Истанбул Башакшхир отстрани лидера в немската Бундеслига Борусия (Мьнхенглдбах) с гол в добавеното време на Енцо Кривели. Турският тим завоюва първото място в група " J ", възползвайки се от домакинското тъждество на Рома против Волфсбергер с 2:2.
 Всички резултати от шестия кръг на Лига Европа

Ще станат известни всички 1/6-финалисти, които не престават през февруари

Мачът стартира добре за Борусия, откакто в 33-ата минута Маркус Тюрам откри. Малко преди почивката Ирфан Кахведжъ изравни сложи домакините напрегнат.

Германският тим имаше игрово преимущество, само че не вкарвайки второ попадение даде късмет на гостите и Енцо Кривели ги наказа.
 Снимка 457282
Източник:

В Рим италианският тим на два пъти повеждаше посредством Диего Пероти в 7-ата минута и Един Джеко в 19-ата минута. Австрийците, които нямаше защо да играят изравниха първо след автогол на Алесандро Флоренци в 10-ата минута, в средата на второто полувреме оформиха крайното 2:2 посредством Шон Вайсман.

Така Истанбул ще бъде в първа урна на жребия, Рома във втора, а Борусия ще хвърли всички сили в борбата за купата в Бундеслигата.