Истанбул Башакшехир изненада Спортинг Лисабон и намери място сред най-добрите

...

"Истанбул Башакшехир" изхвърли "Спортинг" Лисабон от Лига Европа

" Истанбул Башакшехир " изненада " Спортинг " Лисабон и откри място измежду най-хубавите 16 в Лига Европа. Турският отбор се нуждаеше от три безответни гола, с цел да продължи към осминафиналите и ги вкара, печелейки трагично с 4:1 (общ резултат 5:4) след продължения.

Домакините поведоха в 31-ата минута, когато Мартин Шкъртел вдъхна убеденост на своя тим след мощен изстрел с глава. До почивката задатъкът на отбора от турската столица към този момент бе 2 гола с помощта на Даниел Алексич, който прати топката във вратата непосредствено от директен свободен удар. В 68-ата минута Лусиано Вието направи резултата 2:1 и освободи от напрежение своите съотборници. Броени секунди преди края на дуела обаче Един Вишка се разписа за 3:1, изравнявайки резултата от двата мача.
" Рома " се поизмъчи, само че продължава на 1/8-финалите в Лига Европа (ВИДЕО) 1:1 в реванша с "Гент "
В 118-ата минута някогашният футболист на " Лудогорец " Жуниор Кайсара бе съборен в наказателното поле, а с отговорността да класира " Истанбул Башакшехир " на осминафиналите още веднъж се нагърби Един Вишка, който бе непогрешим от бялата точка - 4:1 и място на осминафиналите.
Източник: btvnovinite.bg