Истанбул Басакшехир 0 : 0 Лудогорец 58′ Кешеру сменя грешника

Истанбул Башакшехир - Лудогорец 0:0, уникален пропуск на Жоао Пауло!

58′
Кешеру сменя грешника Пауло.
49′
Уникален пропуск на Жоао Пауло!!!

Беше оставен самичък против вратаря на противника, само че стреля надалеч над задачата!

Непростим неуспех за състезателя на гостите!
48′
Шанс за Емре!

Пробва опитният играч да трансферира Броун, който съумява с рамото си да избави удара.
46′
Силен старт на полувремето за българския отбор.

Неуспешен пробив обаче на Анисе.
45′
Играта е възобновена!
45+1′
Първото полувреме стартира с масиран напън на домакините. Те търсеха откриващото попадение в срещата, с което да си подсигуряват известно успокоение в минутите по-късно.

След като обаче състезателите на истанбулския отбор не съумяха да материализират териториалното си предимство, на собствен ред " орлите " взеха решение да " настъпят газта ".

Шампионите на България проведоха три поредни акции, като всяка една от тях приключи с прецизен изстрел по посока вратата на противника. Стражът на домакините обаче бе непробиваем, като изключително основни се оказаха намесите му след отдалечен изстрел на Жоао Пауло, а по-късно и при диагонален шут на Лукоки.

След това играта загрубя, бяха осъществени редица ненужни, накъсващи играта нарушавания, които несъмнено занижиха качеството на играта и на следения футбол.

В заключителните мигове от първата част домакините стигнаха до три поредни статични положения пред наказателното поле на Броун, само че по този начин и не съумяха да нанесат прецизен изстрел в очертанията на българската врата.
45′
Почивка.

Нито секунда продължение.
41′
Елия пада в наказателното поле.

Реферът показва, че учредения за присъждане на дузпа не са налични.
34′
Вандерсон стреля непосредствено от статично състояние!

Бабаджан избива топката.
33′
Засада на Сисиньо.
32′
Качествена постепенна контраофанзива за гостите.

Завършващото подаване на Натанел не беше сполучливо.
25′
Лудогорец реализира своето.

В рамките на десетина минути съставът от Разград обърна протичащото се на терена в своя изгода.

Сега " орлите " диктуват темпото на игра и досега единствено шансът стои сред тях и първото попадение в мача.
24′
Силен шут на Лукоки!

Бабаджан още веднъж избавя.

Три удара в очертанията на вратата за българския отбор!
22′
Чудесен удар с глава на Жоао Пауло!!!

Вратарят на противника избавя!
19′
Поредица нарушавания накъсаха съществено играта.

Качеството на оферти футбол бе леко занижено.
14′
30-метров рейд на Вандерсон!

Той стреля мощно, само че вратарят на противника лови.
13′
Страховит шут на Пауло от далечна отдалеченост!

Топката " кацна " върху мрежата на вратата, защитавана от Бабаджан.

Първа добра акция за разградчани в дуела.
11′
Елия застъпи несъзнателно Сисиньо.

Бутоните му се озоваха на лицето на бранителя на гостите.

Без съществени провали за бранителя.
9′
Мосоро пробива и центрира в наказателното поле!

Топката не доближава до Елия.
8′
Камерите демонстрират и Мирча Луческу на трибуните на стадиона.
7′
Грешка на Натанаел!

За благополучие на българския тим Вишча не съумява да се възползва от създалата се обстановка.
6′
Горалски е основната за момента фигура в състава на гостите.

Това приказва задоволително за протичащото се на терена.
5′
Горалски избива топката в полето на Броун.

Нов корнер в интерес на домакините.

Нищо забавно след осъществяването на статичното състояние.
4′
Отборът на Лудогорец - компактно спретнат в половината си.

Разградчани изчакват домакинския напън да се уталожи, като първоначално са подготвени да одобряват играта в личното си поле.
3′
Засада на Вишча.
2′
Първи корнер в мача.

В изгода на домакините.
1′
1500 фенове на стадион " Фатих Терим "...

Снимка 312643
Източник:

Домакините очевидно не се радват на кой знае каква домакинска поддръжка, макар прокламираните високи упования.

Опитът е за Лудогорец, звездният статут - за Истанбул Башакшехир

Домакините ще разчитат и на поддръжката от страна на публиката

1′
Бразилските футболисти в отбора на гостите насочат взор към небето.

На разградчани ще е нужна и спомагателна помощ, против несъмнено класния турски противник.
1′
Първи съдийски сигнал!
Състав Бабаджан Броун Клиши Сисиньо Атамах Натанаел Емре Анисе Епуреану Дяков Вишча Моци Мосоро Пластун Адебайор Пауло Елия Горалски Кайсара Вандерсон Инлер Лукоки Треньор Абдула Авджъ Димитър Димитров Резерви Кавечъ Ковачев Наполеони Терзиев Ердинч Саша Да Коста Кампаняро Фрей Василев Гюнок Кешеру Ердем Ренан
Отборът на Лудогорец започва присъединяване си в груповата фаза на Лига Европа. Първият противник на състава от Разград е Истанбул Башакшехир.

Турският клуб непрекъснато прогресира и към този момент е сериозен фактор в локалното състезание, а в квалификациите на Шампионската лига отстрани Брюж и беше напълно покрай това да шокира Севиля с гол в последната минута, който щеше да го прати в групите на шампионата.

Херо извади Мисиджан от групата за мача с Истанбул Башакшехир
Треньорът на Лудогорец със необичайно решение

Причините били спортно-технически

Старши треньорът Абдула Авджъ разполага с доста качествени играчи в лицето на Емануел Адебайор, Елжеро Елиа, Гьокхан Инлер, Гаел Клиши и някогашния бранител на Лудогорец Жуниор Кайсара, който се изрече доста ласкаво за отбора от Разград.

Наставникът на Лудогорец Димитър Димитров - Херо не взе в групата за мача на стадион " Фатих Терим " Вирджил Мисиджан, като не е ясно заради каква причина една от звездите на тима не отпътува за Истанбул.

Колко тъкмо звук ще вдигне Лудогорец край Босфора?

Спокойствието в лагера на първенците преди дуела бе нарушено съществено

Главен арбитър на мача ще бъде шведът Стефан Йоханенсон. Асистенти на скандинавеца в Истанбул ще бъдат сънародниците му Фредрик Нилсон и Магнус Сьоблом. За четвърти арбитър е назначен Йоахим Амри Нилсон, а спомагателни рефери ще бъдат Мохамед Ал-Хаким и Кристофер Карлсон. И тримата също са от Швеция.