Испанският шампион Барселона спечели трудно с 2:1 при визитата си

...

Барселона потрепери, но се справи със Славия

Испанският първенец Барселона завоюва мъчно с 2:1 при визитата си на новобранеца Славия в чешката столица Прага и оглави класирането в авансово считаната за най-тежка група F след третия кръг. В другия мач от тази група Интер съкруши вкъщи Дортмунд с 2:0.

Лионел Меси (3) изведе каталунците напред в следствие след асистенция на Артур. В 20-ата минута чехите имаха късмет, само че Тер Щеген избави. Пропуски пред вратата на Славия пък направиха Гризман и Суарес. Последваха мощни минути за домакините, които пропуснаха на два пъти да изравнят, откакто Тер Щеген отрази удари на Масопуст.

След почивката Славия изравни посредством Ян Боржил (50) след пас на Масопут, само че насладата на чехите бе прекомерно къса. Седем минути след гола при центриране на Меси в наказателното поле на домакините Луис Суарес засече топката от дребен ъгъл и се стигна до автогол на Петер Олайнка за 1:2.
Източник: fakti.bg