Испанският гранд Реал (Мадрид) няма загуба в груповата фаза на

...

Реал вече 25 мача без загуба в групите на Шампионската лига у дома

Испанският гранд Реал (Мадрид) няма загуба в груповата фаза на Шампионската лига към този момент в 25 мача на личен терен.

Тази вечер " галактикос " излизат против Рома в първия си мач от Група " G " на тазгодишната конкуренция.

Реал ще опита да отбрани трите си поредни трофея на Европа в последните три сезона, само че към този момент без треньора Зинедин Зидан и мегазвездата Кристиано Роналдо.

" Белите " нямат загуба на " Сантиаго Бернабеу " в групите на шампионата от 21 октомври 2009г., когато позволиха проваляне от Милан с 2:3, а участник в оня дуел за италианците бе именитият бразилец Роналдиньо.

След загубата от Милан изминаха цели 3256 дни, 25 домашен мача без загуба за Реал - 21 победи и 4 равенства, 80 вкарани гола и 18 позволени.

Реал обаче не пази положителни мемоари от мачовете с Рома, откакто през сезон 2007/2008г. " джалоросите " отстраниха " балета " в осминафиналите на конкуренцията, след триумф на Бернабеу " с 2:1 и общ резултат 4:2.

Босът на Реал (Мадрид) изиска четвърта поредна Шампионска лига и пердах по Барселона