Испанският Барселона победи Партизан с 89:80 (25:21, 19:24, 22:13, 23:22)

...

Барселона победи Партизан в Белград в баскетболната Евролига

Испанският Барселона победи Партизан с 89:80 (25:21, 19:24, 22:13, 23:22) като посетител в сръбската столица Белград в дуел от 31-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. С 21-ия си триумф за сезона Барселона заема третата позиция във краткотрайното класиране и е един от четирите състава, които към този момент си осигуриха място в плейофите на шампионата дружно с Олимпиакос, Реал Мадрид и Монако. Партизан е седми все още с актив от 17 триумфа и 14 провали.

Сръбският отбор имаше преднина от 1 точка на почивката – 45:44, само че с по-силна трета част, гостите от Испания поведоха с 66:58 преди последните 10 минути. Най-резултатен за триумфа на каталунския гранд бе Николас Лапровитола с 25 точки и 7 асистенции, а за Партизан Данте Екзъм приключи с 24 точки.

Настоящият първенец в Евролигата Анадолу Ефес реализира 15-а победа от 31 изиграни мача. Турският тим победи като хазаин в Истанбул Армания Олимпия Милано от Италия с 89:69 (22:16, 25:16, 21:16, 21:21) и остава на десето място в подреждането. Армани Олимпия Милано към този момент е 12-и с актив 14-17. Шейн Ларкин означи 18 точки и 5 асистенции за домакините, а за италианския състав Тимоте Луваву-Кабаро се включи с 19 точки и 6 битки.

В Испания локалният Баскония надви над немския АЛБА Берлин с 93:87 (25:24, 19:24, 24:19, 25:20) в различен мач от 31-ия кръг. Баскония е осми с 16 триумфа и 15 загуби, до момента в който АЛБА заема предпоследното, 17-о място с актив 9-22. С най-вече точки за успеха се регистрира Майк Коцар с 23 точки, 10 битки и 3 асистенции.

Израелският Макаби Тел Авив надигра Виртус Болоня (Италия) със 111:80 (28:13, 34:20, 25:20, 24:27). Победата бе 18-а за Макаби, който държи шестото място, а Виртус Болоня се смъкна на 14-а позиция с актив 13-18. Дарън Хилиард способства за домакините с 16 точки, 4 битки и 5 асистенции.

Панатинайкос се оправи с немския Байерн Мюнхен с 86:776 () като хазаин в Гърция в различен мач от кръга. Успехът бе едвам 11-и за гръцкия гранд след 31 изиграни дуела и му отрежда 16-ото място. Байерн е 15-и във краткотрайното класиране със същия актив. Йоргос Папаянис осъществя 24 точки и 11 битки за домакините, а за немския отбор Андреас Обст се включи с 12 точки, 3 битки и 6 асистенции.