Испанският Барселона отстъпи с 82:94 (23:22, 15:24, 23:19, 21:29) на

...

Нов слаб мач на Барселона в Евролигата, Везенков не игра в Тел Авив

Испанският Барселона отстъпи с 82:94 (23:22, 15:24, 23:19, 21:29) на израелския Макаби (Тел Авив) без Александър Везенков в състава си. Това проваляне остави каталунците на предпоследно място в груповата фаза на Евролигата с баланс 7-15, до момента в който Макаби се намира на осма позиция с 12-10.

Пиер Джаксън приключи мача с 18 точки за домакините от Израел, само че означи 15 от тях в последната четвъртина и се трансформира в воин за своя отбор. Именно в заключителната част двата тима размениха водачеството в резултата четири пъти, само че серията на Джаксън даде безапелационен задатък на Макаби и домакините завоюваха мача.

Барселона поведе с четири точки в края на първата четвъртина след тройка на Хуан Карлос Наваро, само че Джейк Коен я върна в последната секунда и даде началото на серия от 11-2 в интерес на Макаби. Тройка на Пау Рибас редуцира изоставането на Барселона на една точка в последната четвъртина и последваха трагични минути, само че Пиер Джаксън вкара пукотевица от далечно разстояние за 75:71 при започване на серия от 13-3 за Макаби.

Томас Хюртел означи 18 точки за Барселона, а Адам Ханга приключи със 17. Барселона загуби борбата при битките с 32-44.

Валенсия завоюва за трети следващ път вкъщи, откакто надделя водача в класирането ЦСКА (Москва) със 103:99 (21:23, 28:19, 24:24, 30:33). Ерик Грийн означи 19 точки за спечелилите, а Боян Дублевич приключи с 18. Нандо Де Коло пък наниза 30 точки в интерес на руснаците, а Уил Клайбърн добави 27.

Испанските първенци направляваха мача до началото на последната четвъртина и се усещаха спечелили след тройката на Боян Дублевич за 82:68, само че Кори Хигинс, Де Коло и Клайбърн приближиха ЦСКА на точка в средата на частта. Де Коло изравни за 95:95 в последната минута, само че тройка на Алберто Абалде и точни стрелби от нарушавания на Уил Томас, Дублевич и Ерик Грийн завоюваха мача за Валенсия.

В другите две срещи от четвъртък в Евролигата, Уиникаха Малага победи с 81:68 (23:12, 17:16, 23:27, 18:13) Анадолу Ефес, а Панатинайкос завоюва с 80:76 (21:22, 25:18, 21:13, 13:23) против Баскония.