Испания срази Италия с 3:1 във втория полуфинал от европейското

...

Испания срази Италия и ще спори за европейската титла

Испания съкруши Италия с 3:1 във втория полуфинал от европейското състезание до 21 години в Полша и ще спори за купата против тима на Германия, който в профил по-рано Англия с 4:3 след осъществяване на дузпи. В воин за иберийците с хеттрик се трансформира халфът на Атлетико (Мадрид) Саул Нигес (53, 65, 74), а нападателят на Фиорентина Федерико Бернардески (62) се разписа за италианците. Испанците преобладаваха през целия мач на стадион „ Миейски ” в Краков, само че през първото полувреме нито те, нито „ адзурите ” съумяха да стигнат до гол. След почивката в 53-ата Саул Нигес вкара първия си гол в мача след пас на Дани Себайос, а пет минути по-късно „ скуадра адзура ” остана в понижен състав, откакто Галиардини си изкара втори жълт и надлежно червен картон. Въпреки това италианците съумяха да изравнят в 62-ата минута, когато Бернардески вкара за 1:1 след асистенция на Лоренцо Пелегрини. Радостта на „ адзурите ” бе прекомерно къса, защото в 65-ата минута Саул Нигес върна задатъка на иберийците след подаване на Жерард Деулофеу. В 74-ата минута Саул Нигес оформи своя хеттрик и крайния резултат с свръхестествен гол от далечна отдалеченост. До края на мача Италия не откри сили да стигне до втори гол. Така Испания се класира за финала на шампионата и ще спори за купата с Германия в петък от 21:45 часа българско време. ИСПАНИЯ - ИТАЛИЯ 3:1 1:0 Саул Нигес (53), 1:1 Федерико Бернардески (62), 2:1 Саул Нигес (65), 3:1 Саул Нигес (74)
Източник: blitz.bg