Испания си осигури място на полуфиналите на Евро 2019 за

...

България с трето поражение, Испания влезе убедително в полуфиналите

Испания си обезпечи място на полуфиналите на Евро 2019 за девойки до 17 години с безапелационен триумф над към този момент класиралия се тим на Португалия в група А на шампионата.

Испанките, които са европейски шампионки в тази възраст разгромиха с 6:0 противника си в последния дуел от българската група и приключиха първи със 7 точки.

Португалките останаха втори с 6 точки. Двата отбора към този момент чакат противниците си за полуфиналите във вторник.

България загуби и третия си мач от тази група А.

Българките претърпяха проваляне от Дания с 0:2, само че това не бе задоволително за датчанките, които останаха трети в подреждането с 4 точки.

Родните националки приключиха четвърти, само че въпреки без победа, имаха и положителни изяви в мачовете си на домакинския шампионат.

Корнелия Крамер даде ранен задатък за Дания още в 9-ата минута на дуела през днешния ден, а в 75-ата Фрея Йенсен оформи крайното 2:0. Малко преди този момент, в 71-ата минута Яница Иванова заплаши по-сериозно вратата на датчанките.

източник: LAP.bg