Испания се класира за първи път в историята за финал

...

Испания победи Норвегия и за пръв път ще играе за световната титла

Испания се класира за първи път в историята за край на международното състезание по хандбал за дами. Във втория полуфинал на шампионата в Япония испанките се постановиха над Норвегия с 28:22 (13:13).

Хандбалистките на треньора Карлос Вивер поеха самодейността през цялото време и поведоха с 10:6, само че до почивката финалистките от последните две международни шампионати съумяха да изравнят за 13:13.

Испания още веднъж взе да натрупа задатък при започване на второто полувреме, като няколко минути преди края той доближи даже до 8 гола.

Най-резултатна за испанките в мача бе Александрина Кабрал със 7 гола, а 6 добави Алмудена Родригес.

За Норвегия Малин Ларсен Ауне вкара 5 гола.

В мача за купата в неделя Испания ще играе с отбора на Холандия, който по-рано през днешния ден победи олимпийския първенец Русия с 33:32. До момента най-големият триумф на испанките на международни шампионати бе бронзовият орден от шампионата в Бразилия през 2011 година.