Испания разгроми Малта със 7:0 в предпоследния си мач от

...

Испания разнищи Малта, двама дебютанти сред голмайсторите

Испания разгроми Малта със 7:0 в предпоследния си мач от квалификациите за Евро 2020. Иберийците си бяха обезпечили класирането още преди днешната среща, която се игра на " Рамон де Каранса " в Кадис. Всички попадения бяха дело на разнообразни футболисти, а Паул Торес и Дани Олмо се разписаха за първи път с екипа на националния тим. Другите голове бяха дело на Алваро Мората, Сантиаго Касорла, Пабло Сарабия, Жерард Морено и Хесус Навас.

Капитанът Серхио Рамос записа своя мач номер 169 за Испания. Рекордьорът беше почетен от публиката със специфична хореография, изобразяваща извоюваните от него две европейски и една международна купа.

— UEFA EURO 2020 (@UEFAEURO) 15 ноември 2019 година
Селекционерът Роберт Морено направи 7 промени спрямо мача против Швеция през октовмри. В офанзивата започнаха Мората, Сарабия и Жерард Морено, а тримата в средата на терена бяха Касорла, Родриго Ернандес и Жерард Морено. За Малта титуляр беше Кириан Нвоко - наследник на някогашния нападател на ЦСКА Чъкс Нвоко.

Резултата откри Алваро Мората в 23-ата минута със седмия си гол в 7 мача за Атлетико Мадрид и Испания през последния месец. Подаването беше на Жерард Морено, а Мората с лекост преодоля стража на гостите Хенри Бонело.

Santi Cazorla scores for Spain

His 1st international goal since November 2015 #EURO2020 pic.twitter.com/aDtotSVFRj
Второто попадение пристигна чак в края на полувремето, само че имаше огромна стойност за неговия създател - Санти Касорла. Халфът на Виляреал се разписа за националния отбор за пръв път от 2015 година. Ветеранът имаше още няколко впечатляващи изяви, които накараха публиката да го приветства на крайници.

През второто полувреме за испанците стана още по-лесно. Те вкараха два гола за две минути, като първо Пау Торес се възползва от пас на Пако Алкасер, а незабавно по-късно Сарабия повиши на 4:0.

¡Enhorabuena, @daniolmo7!

Eres el quinto jugador que debuta con Robert Moreno al frente de la @SeFutbol.

¡Mucha suerte!#UnidosPorUnRETO pic.twitter.com/8ySmLMAmaf
— Selección Española de Fútbol (@SeFutbol) 15 ноември 2019 година
Не след дълго звездата на Динамо (Загреб) Дани Олмо също ознаменува дебюта си за Ла Фурия с гол. Той технично отстрани Бонело и прати топката в мрежата, само че до края имаше време за още попадения. В 71-ата минута създателят на две асистенции Жерард Морено също означи, а наказателната акция завърши с хубав гол от към 25 метра на Хесус Навас в 85-ата минута.

Квалификационната акция на Испания завършва с домакинство на Румъния в Мадрид, а малтийците ще са домакините на Норвегия.