Испания е новият европейски шампион за младежи. На финала в

...

Испания си отмъсти на Германия и седна на европейския трон при младежите

Испания е новият европейски първенец за младежи. На финала в Удине съставът на Хосе Луис де ла Фуенте победи с 2:1 Германия и си отмъсти на Бундестима за провалянето с 0:1 в разногласието за купата преди две години. Фабиан Руис откри резултата в 7-ата минута, а в 69-ата Дани Олмо затвърди триумфа на иберийците. Германия означи почетно попадение посредством Надим Амири в 88-ата минута.

Испания започва шампионата със загуба от домакина Италия (1:3), само че по-късно доминираше против всеки от противниците си. В груповата фаза Ла Роха се оправи с Полша и Белгия, на полуфиналите разгроми с 4:1 Франция, а през днешния ден победи и във финалния конфликт.

За последно Испания беше на върха в тази възрастова група през 2013 година, когато на финала надделя Италия.

Испанците започнаха със самочувствие и продължителни комбинации. Те съумяха да поведат още при пъвата си рискова офанзива и това им даде огромно преимущество. Дани Олмо подаде на Фабиан Руис, който технично напредна и с съвършено ориентиран удар не остави шансове на Александер Нюбел.

ИСПАНИЯ - ГЕРМАНИЯ 2:1 (1:0)
1:0 Ф. Руис (7)
2:0 Д. Олмо (69)
2:1 Н. Амири (88)