Испанецът Марк Маркес се доближи до спечелването на четвъртата си

...

Марк Маркес победи Валентино Роси в Гран при на Австралия и се доближи до титлата за 2017-та

Испанецът Марк Маркес се приближи до спечелването на четвъртата си купа в клас MotoGP, откакто завоюва надпреварата за Голямата премия на Австралия, кръг от международния шампионат по мотоциклетизъм на писта. Това е шести триумф за Маркес през сезона и по този начин усили задатъка си на върха в генералното класиране на 33 точки пред втория Андреа Довициозо  с " Дукати ".

24-годишният водач на „ Хонда “ поведе след шестата обиколка и до края не изпусна водачеството. В същото време Довициозо остана на разочароващото 13-о място.

Втори на почетната стълбичка стъпи италианският деец Валентино Роси с " Ямаха ". " Докторът " изпревари съотборникът си Маверик Виналес, който финишира трети.

Източник: bnr.bg