Исландия загуби домакинството си на Франция във възлов мач от

...

Исландия капитулира срещу Франция, победен гол на Жиру

Исландия загуби семейството си на Франция във основен мач от Група Н на европейските квалификации.

След него домакините имат 12 точки, а международните първенци и Турция са водачи с по 18 т.

През месец март " петлите " победиха викингите с 4:0 в Париж, а последната среща посред им в Рейкявик приключи 1:1. Днес триумфът за французите беше най-малък - с 1:0.

Автор на единственото попадение стана Оливие Жиру, разписал се от дузпа през втората част на мача.

Още в третата минута Варан можеше да открие резултата, само че изстрелът му с глава, засичайки кълбото след изпълнен от Гризман корнер, не беше прецизен.

След 15 минути игра на домакините се наложи да извършат насилствена промяна, като Гудмундсон се контузи и бе сменен от Бьодварсон.

След половин час игра очевидно изнервеният от неналичието на положения пред него Оливие Жиру извърши следващото си нарушаване и беше предизвестен от Джанлука Роки публично.

В 36-ата минута Гризман бе изведен в относително добра голова позиция, само че изстрелът му беше избавен от вратаря.

В самия завършек на полувремето Коман пропусна да се разпише, като от близка отдалеченост не съумя да преодолее стража на противника.

В 64-ата минута Скуласон фаулира Гризман в наказателното поле и съдията уточни бялата точка. Зад топката застана Оливие Жиру, който бе прецизен за 0:1.

Въпреки осъществените промени и в двата състава, нов гол не падна, което прибави три точки към актива на французите.

Те за момента обаче са под номер 2 в подреждането, откакто Турция е на върха, също с 18 пункта, само че по-добри индикатори.