Иран успя да победи с 2:0 Уелс и записа първи

...

Иран удари Уелс с голове след 98-та минута

Иран съумя да победи с 2:0 Уелс и записа първи триумф на Мондиала. Вкара Рухбех Чешми осмата минута от продълженията, а малко по-късно се разписа и Рамин Резаеян.
Прочетете още
В 13-та минута Кийфър Мур насочи рисков удар, който беше избавен от иранския пазач.

В началото на втората част Сардар Азмун се озова самичък против Хенеси, само че не съумя да го преодолее.

В 84-та минута Уелс остана с 10 индивида, откакто вратарят Хенеси излезе отвън наказателното поле и събори състезател на Иран. След ВАР Хенеси беше изпъден с пряк червен картон, а на негово място влезе аварийния пазач Дани Уорд, който размени полевия - Аарън Рамзи.

В 8-та минута от добавеното време Иран означи гол. Резервата Рухбех Чешми изстреля страховит снаряд към врата на Уелс и направи беззащитен аварийния вратар на Уелс Дани Уорд.

В 11-тата минута на продължението Иран направи бърза контраофанзива, при която на голова позиция се оказа десния защитник Рамин Резаеян, който копна топката и трансферира Дани Уорд за 2:0.

В другия мач от групата през днешния ден Англия играе против Съединени американски щати. Иранците и англичаните са с по три точки, а Съединени американски щати и Уелс са с по една на този стадий.

Уелс: Уейн Хенеси, Неко Уилямс, Бен Дейвис, Крис Мефам, Джо Родън, Хари Уилсън (Брендън Джонсън 57 мин.), Аарън Рамзи (Дани Уорд 85 мин.), Гарет Бейл, Кийфър Мур, Конър Робъртс (Даниел Джеймс 57 мин.), Итън Ампаду (Джо Алън 78 мин.)

Иран: Хосеин Хосейни, Милад Мохамади, Мортеза Пуралиганжи, Маджид Хосейни, Рамин Резаеян, Ехсан Хайсафи (Алериза Джаханбакш 77 мин.), Сайед Езатолахи (Карими Али 83 мин.), Али Голизадех (Мехди Тораби 77 мин.), Ахмад Нооролаи (Рухбех Чешми 77 мин.), Мехди Тареми, Сардар Азмун (Карим Ансарифард 68 мин.)
Източник: trafficnews.bg