Иран излъга с 1:0 Мароко в първи мач от група

...

Голямо шоу и пълна скука на Мароко - Иран! Автогол в 95-ата минута закопа африканците

Иран излъга с 1:0 Мароко в първи мач от група " В " на международното състезание.

Първото полувреме в Санкт Петербург предложи доста забавен футбол, само че и двата тима пропуснаха отлични шансове да открият резултата, написа gol.bg.

След почивката преобладаваше битката и забавните положения липсваха. В 95-ата минута обаче Азиз Бухадуз си заби автогол и " персийците " завоюваха първа победа на Мондиал от 1998 година във Франция.

От 21.00 часа е другата среща от групата – дербито сред Португалия и Испания. В идващия кръг на 20 юни Мароко среща Кристиано Роналдо и компания, до момента в който Иран играе с любимеца " Ла Фурия ".

В състава на африканците личаха имената на футболисти от Ювентус и Реал Мадрид, надлежно Меди Бенатия и Ашраф Хакими. Атака им поведе Аюб Ел Каби, който преди дуела имаше 11 гола в 10 мача за родината си. Надеждите на иранците бяха свързани с нападателното дуо Сардар Азмун от Рубин Казан и Карим Ансарифард от гръцкия гранд Олимпиакос. Зад тях работи Алиреза Джаханбанкш, който през миналия сезон наниза 21 попадения в 33 срещи за АЗ Алкмаар в Ередивизие.

Още във 2-ата минута пред Амин Харит се откри опция да открие резултата. Той стреля от придвижване, само че мерникът му изневери. После непокритият Хамик Зеих не съумя да засече отлично подаване по земя от корнер. Африканците продължиха да преобладават и в 5-ата минута Юнес Белханда засече с глава хубаво подаване на близката греда, само че прати топката в навън.

180 секунди по-късно Аюб Ел Каби овладя дълъг пас на Меди Бенатия пред пеналта и стреля, само че ударът още веднъж беше неакуратен. В 18-ата минута главоболията за Иран станаха доста съществени, само че " белите " още веднъж се измъкнаха като по знамение. Топката три пъти беше изпратена към вратата им от границата на вратарското поле. В два от случаите бе изчистена, а най-после Алиреза Беиранванд мазета удара на Меди Бенатия.

После " персийците " изравниха играта и стигнаха до няколко следващи статични положения, от които не съумяха да се възползват. В края на първото полувреме Иран пропусна златен късмет да поведе. След неточност в средата на терена, Сардар Азмун излезе самичък против вратаря, само че Мунир Мохамеди избави удара. Топката се върна в нападателя, само че още веднъж мароканският пазач мазета.

Втората част стартира както и първата – с напън на Мароко и " алените " сътвориха положително състояние в 49-ата минута. Тогава Нордин Амрабат центрира хубаво към непокрития Амин Харит, само че той работи преждевременно и прати топката в навън. После мачът беше извънредно отегчителен, доминираха грубите единоборства и забавните положения липсваха.

В 80-ата минута рисков шут на Амин Харит беше избит от вратаря. Така се стигна до 95-ата минута, когато след центриране от фаул Азиз Бухадуз си заби автогол с глава и Иран завоюва с 1:0.

Мароко - Иран 0:1

Голмайстор:  0:1 Азиз Буадуз (90+5)

Мароко:  12.Мунир Ел Кажуи, 5.Мехди Бенатия, 6.Ромен Саис, 2.Ашраф Хакими, 14.Мбарк Бусуфа, 10.Юнес Беланда, 18.Амин Арит ( 4.Мануел да Коща), 8.Карим Ел Ахмади, 7.Хаким Зиеш, 16.Норден Амрабат  ( 21.Софян Амрабат), 9.Аюб Ел Кааби ( 20.Азиз Буадуз )

Иран:  1.Алиреза Бейраванд, 4.Рузбех Чешми, 8.Мортеза Пуралиганджи, 23.Рамин Резаеян, 3.Ехсан Хаджи Сафи, 9.Омид Ебраими  ( 15.Педжман Монтазери), 11.Вахид Амири, 10.Карим Ансари Фард, 7.Масуд Шоджаеи ( 17.Мехди Тареми), 18.Алиреза Джаханбахш  ( 14.Саман Годос), 20.Сердар Азмун

Стадион:   " Санкт Петербург ", Санкт Петербург - 67000
Съдия:  Джунейт Чакър (Турция)
Жълти картони:  Ахмади (Мароко), Ансари, Джаханбахш, Шоджаеи
Източник: petel.bg