Интер спечели драматично с 3:2 при визитата си на Лацио

...

Интер в Шампионска лига след драма с Лацио

Интер завоюва трагично с 3:2 при визитата си на Лацио в последния 38-и кръг на италианската Серия „ А” и приключи четвърти в крайното класиране, осигурявайки си присъединяване в Шампионската лига през идващия сезон. „ Орлите” не трябваше да изгубят, с цел да задържат четвъртата си позиция. Те даже повеждаха на два пъти в резултата, само че позволиха цялостен поврат и в последна сметка напуснаха разочаровани терена. Капитанът Сенад Лулич бе изпъден в 79-ата минута с втори жълт и червен картон, с цел да приключат домакините срещата в понижен състав.

В 9-ата минута Сергей Милинкович-Савич смъкна за Адам Марушич пред наказателното поле, черногорецът шутира и топката рикошира в главата на Иван Перишич, след което се озова във вратата на Ханданович за 1:0. В 25-ата минута гостите имаха шанс, откакто Милинкович-Савич от фаул прати топката в гредата. Малко по-късно „ нерадзурите” изравниха посредством Данило Д’Амброзио (29), чийто първи удар бе отразен от вратаря Стракоша. При добавката обаче стражът нямаше какво да направи. Четири минути преди края на първата част Сенад Лулич изведе на скорост Фелипе Андерсон (41), който се разписа за 2:1, написа "Блиц ".

След почивката „ орлите” продължиха да бъдат по-активни и да основават повече положения, само че все пак бяха шокирани в границите на няколко минути. Мауро Икарди (78-дузпа) изравни от бялата точка, откакто преди този момент бе съборен от Стафан де Фрай за 11-метровия углавен удар. Минута по-късно домакините останаха в понижен състав, откакто Сенад Лулич бе изпъден от игра с втори жълт и червен картон. Интер се възползва много бързо от числения си превес на терена и Матиас Весино (81) с глава след центриране от корнер донесе успеха за „ нерадзурите”, които единствено при триумф можеха да се класират за Шампионската лига и го реализираха. Така те приключиха четвърти със 72 точки, с колкото остана и Лацио на петата позиция, която му обезпечава присъединяване в Лига Европа.
Източник: fakti.bg