Интер продължава с впечатляващото си представяне в Серия А. Селекцията

...

6 от 6 за Интер и първо място за нерадзурите на Антонио Конте

Интер продължава с впечатляващото си показване в Серия " А ". Селекцията на Антонио Конте продължава с цялостен точков актив, откакто довечера " нерадзурите " завоюваха гостуването си на Сампдория с 3:1. По този метод миланския гранд си върна лидерската позиция в Калчото, която краткотрайно беше заета от Ювентус. В идващия кръг пък ще се организира и огромното дерби сред двата отбора.
 Ювентус победи СПАЛ с 2:0 в Калчото
Ювентус се оправи с последния в Калчото, Джиджи Буфон с историческо достижение

Победа с 2:0 за селекцията на Маурицио Сари

Гостите от Милано имаха вълшебен мигове сред 20 и 22-ата минута, когато противникът беше повален с две попадения. Първото от тях беше осъществено от Стефано Сенси. Лаутаро Мартинес комбинира с нисичкия халф, който насочи изстрел, отклонил се в тялото на Алексис Санчес и подлъгал съдбовно стража на Самп Аудеро.

Още не привикнали с новата си роля в мача, " мореплавателите " бързо трябваше да преглътнат разочарованието и от втори гол. Алексис Санчес откри сметката си за Интер, откакто трансформира в попадение нещо приблизително сред удар и пас на намиращия се под пара Стефано Сенси.

До паузата нов гол на Интер беше анулиран заради засада, а пък Сенси се размина с това да направи класиката.
 Снимка 445061
Източник:

В началото на втората част гостите останаха с човек по-малко. Алексис Санчес като че ли беше не запомнил, че към този момент има един жълт картон и беше извънредно сюрпризиран, когато видя, че бива изпъден от основния съдия Калварезе.

Всичко това се оказа отлична опция за Сампдория, като " моряците " върнаха едно попадение в 55-ата минута посредством Якуб Янкто.

Явно обаче това беше вечерта на интеристите, които не след дълго възвърнаха преднината си от два гола. В 61-ата минута Галярдини се оправи с Аудеро от втория опит и по този начин измъкна своите от доста неприятната обстановка, в която бяха попаднали.
 Снимка 445060
Източник:

До края интригата в този дуел към този момент не бе на нужното равнище. Така " нерадзурите " реализираха своята шеста победа от началото на сезона.

В идващия кръг на Интер следва огромно дерби с Ювентус. Сампдория пък ще гостува на Верона.

САМПДОРИЯ - ИНТЕР 1:3

0:1 Сенси (20 " ), 0:2 Санчес (22 " ), 1:2 Янкто (55 " ), 1:3 Галярдини (61 " )

СТАДИОН : " Луиджи Ферарис "

СЪДИЯ : Дж. Калварезе

САМПДОРИЯ : Аудеро, Коли, Чабо, Брежчински, Муру, Янкто, Екдал, Линети, Депаоли, Куалярела, Ригони (резерви: Фалконе, Агуело, Барето, Бонацоли, Капрари, Ферари, Лерис, Рамирес, Регини, Виейра)

ИНТЕР : Ханданович, Шкриниар, Де Врий, Бастони, Кандрева, Галярдини, Брозович, Сенси, Асамоа, Мартинес, Санчес (резерви: Падели, Барела, Бираги, Валеро, Д " Амброзио, Димарко, Годин, Лазаро, Лукаку, Политано, Ранокия, Весино)