Интер прекъсна негативната си серия в Калчото и излезе трети

...

"Интер" прекъсна негативната серия и излезе трети

" Интер " прекъсна отрицателната си серия в Калчото и излезе трети в таблицата след домашен триумф с 2:1 над " Болоня ".

" Нерадзурите " нямаха турнирна победа повече от два месеца, а от началото на календарната година бяха подредили пет следващи равенства, само че страданията за тифозите на " Интер " свършиха след сложна победа над Болоня.

В воин за " Интер " се трансформира французинът Ян Карамо, който осъществя победния гол, негов първи със синьо-черната фланелка.

Тимът на Лучано Спалети стартира мощно и поведе с попадение на Едер още във 2-а минута.

Лошо изчистена топка в отбрана от бранителя на " Интер " Миранда разреши на Родриго Паласио да изравни резултата в 25-а минута.

Последва напън на " Интер ", който даде резултат в 63-а минута. Великолепна солова акция на Ян Керамо приключи с акуратен удар от границата на наказателното поле - 2:1 за домакините.

Пет минути по-късно Ибрахима Мбайе от " Болоня " получи втори жълт картони и остави гостите с човек по-малко. " Болоня " приключи мача с 9 души, откакто в добаването време и Адам Масина бе изпъден с пряк червен картон за недодялан фаул.

С успеха " Интер " измести " Лацио " от третата позиция в класирането. " Болоня " остава 12-и в таблицата.
Източник: btvnovinite.bg