Интер победи Милан с 2:0 в Дерби дела Мадонина от

...

"Интер" удари "Милан" в дербито и продължава без грешка

" Интер " победи " Милан " с 2:0 в " Дерби каузи Мадонина " от четвъртия кръг на италианската Серия " А ". Точни за триумфа на отбора, воден от Антонио Конте, бяха Марцело Брозович в 50' и Ромелу Лукаку в 78'.

На " Сан Сиро " " нерадзурите " бяха по-активни през първата част, само че пропуски направиха Лаутаро Мартинес и Данило Д'Амброзио. " Милан " сътвори напрежение пред вратаря Самир Ханданович едвам малко преди почивката, когато първо Сусо бе спрян от Квадво Асамоа след впечатляващ рейд, а Кшищоф Пьонтек стреля неопределено с глава.

Снимка: Getty Images

" Интер " поведе пет минути след почивката. Стефано Сенси извърши късо директен свободен удар, а Марцело Брозович стреля през купа от играчи и топката влезе в мрежата след рикошет. Попадението в началото бе анулирано поради посегателство на Лаутаро Мартинес, който бе в състояние на засада, само че в последна сметка реферът Довери го зачете след консултация със системата за видеоповторения VAR.

Тимът на Антонио Конте продължи да владее самодейността и в 78' Ромелу Лукаку повиши на 2:0, засичайки центриране на Николо Барела. Две минути по-късно влезлият като промяна Матео Политано нацели напречната греда на вратата, защитавана от Джанлуиджи Донарума. В 86' същият малшанс сполетя и резервата на " Милан " Тео Ернандес.

След триумфа " Интер " остава на върха с цялостен актив от 12 точки, до момента в който " Милан " заема деветата позиция с 6.
Източник: btvnovinite.bg