Интер Маями постигна разгромна победа с 4:0 срещу Аталанта Юнайтед

...

Шоуто на Меси в САЩ продължава

Интер Маями реализира разгромна победа с 4:0 против Аталанта Юнайтед в мач от Купата на Лигата, където вземат участие тимове от мексиканското и американското състезание. Меси донесе триумфа на новия си отбор в дебюта си преди няколко дни, вкарвайки от директен свободен удар в добавеното време. Във втория мач пък той се разписа на два пъти, а добави и асистенция на името си, по този начин сподели още един път голямата си класа.

За разлика от срещата с Крус Асул, този път Меси започна измежду титулярите, дружно със Серхио Бускетс. Именно досегашният капитан на Барселона изведе аржентинеца за първия гол. Останал самичък против вратаря, Лео нямаше проблеми да го преодолее за 1:0. Четвърт час по-късно Тейлър центрира съвсем от аутлинията и Меси подложи крайник, пращайки топката във вратата.

Роджър Тейлър направи 3:0 в 44-ата минута. През второто полувреме домакините продължиха да се забавляват. При бърза контра в 54-ата минута Меси намери поперфектен начин Тейлър и националът на Финландия шутира по диагонала, като не остави шансове на ветерана Брад Гузан. Тейлър вече има 3 гола в два мача, откакто Меси е в Интер Маями, а преди този момент имаше 2 гола в 23 мача през сезона.

В 78-ата минута Мартино реши да смени Меси с Роби Робинсън, след което огромна част от публиката стартира да напуща трибуните. В оставащото време до края Кристофър Маквей от Интер Маями получи червен картон, а Тиаго Алмада пропусна отсъдената дузпа. Аржентинският голмайстор на Атланта Юнайтед се прегърна с Меси след последния съдийски сигнал и двамата си размениха фланелките.